יום חמישי, 6 באוקטובר 2016

בלוגייה - על אגדה אורבנית ומה לפורנו ולבלוג שלי?


בשל החשיבות הכללית בענייני בלוגיה, מצאתי לנכון לאגד כאן שני פוסטים שפורסמו בבלוג השני שלי - 'אמירה יומית'. למי שלא יודע - פתחתי את הבלוג הזה בתחילת אוגוסט השנה ואתם מוזמנים לבקר גם שם.

 על היתרונות של כתיבה בפלטפורמה של בלוגר (בלוגספוט) אני יכול להפליג ולתאר עשרות יתרונות העולים על פלטפורמות בלוגים אחרות. החל מאינסוף אפשרויות עיצוב, רמת אבטחה גבוהה (עם אימות כפול) מפני פריצות, קלות כתיבה ועריכה, מערכת תגובות ללא הגבלת תווים - שמאפשרת למגיב להעלות בה גם תמונות וסרטונים וכן אפשרות לערוך את התגובה בכל עת (למגיב יש 100% שליטה על התגובות שלו - למעשה הן רכושו ולא של בעל הבלוג). וגם אין הבלגן המוכר של שרשורי תגובות בפלטפורמות אחרות. וכך אני יכול להפליג בעוד כהנה וכהנה תכונות אוטומטיזציה ומידע סטטיסטי זמין נרחב, שאליו אפשר לצרף סטטיסטיקה עוד יותר מתקדמת של גוגל אנליטיקס. והכל (בסיסי + מתקדם) בחינם!!! בלי תשלומים חודשיים או שנתיים.

אבל כל זה אינו הסיבה לכתיבת הפוסט הזה, אלא מה שאביא בהמשך.

ראשית אני רוצה להתייחס לאגדה האורבנית שמפיצים בחדווה אנשים - על החיסרון כביכול של פלטפורמת בלוגר/בלוגספוט שבה נכתב פוסט זה. כאילו, "הרי לכם", הנה סיבה מדוע להישאר תקועים בפלטפורמות מיושנות.
רבים חושבים (וגם העלו את זה כאן בתגובות בעבר) שמונה הכניסות הישירות לבלוג מזייף. ושהוא בעצם מונה גם כניסות של בעל הבלוג עצמו וכניסות חוזרות מאותה כתובת IP. 

אז לכל אלה (שהתאמצו וניסו למצוא חסרון גדול בפלטפורמה של בלוגר, שהוא סיבה ענקית מדוע לא לכתוב כאן בלוג) - הרי העובדות לאשורן:פשוט מאוד, בלוגר שאינו רוצה שהכניסות שלו ימנו במונה, צריך לסמן V במשבצת 'אל תעקוב אחרי הצפיות שלי בבלוג זה'. 

ואת השאר, כולל כיצד להתקין ולהטמיע מונה כניסות צד שלישי מעולה -המעוניינים יכולים לקרוא בהמשך הפוסט שם. מדובר בהתקנה פשוטה של מונה כניסות מדויק, ללא זיופים, ללא ספירת כניסות של הבלוגר, ומניית כניסה מאותה כתובת IP רק פעם אחת.   


אגדה אורבנית

והעניין השני קשור למה שגילה לי לוח הסטטיסטיקה של הבלוג 'אמירה יומית'. מאוד יתכן שבשל כותרת הפוסט, מספר הצפיות יביא את הפוסט הזה לרשימת עשרת הפופולריים שמופיעה בשוליים הימניים של דף הבית בבלוג - אללי, אוי לי.

בלוחות הסטטיסטיקה של בלוגר קיים מידע רב, כולל מקורות כניסה והפניות לבלוג. ובבחינת מקורות המקושרים לבלוג, מצאתי קישור של איזה אתר חדשות גרמני לפוסט שכתבתי על המגנזיום. הגרמנים ידועים כפריקים של תוספי מזון ומאמיני בריאות גדולים בהם. תעשיית תוספי התזונה והוויטמינים פורחת בגרמניה.  תשאלו ודאי, הכיצד קישור לאיזה בלוג ישראלי צנוע שנכתב בעברית? שאלה לגיטימית ושיש לי רק תשובה אחת לכך. בראש הבלוג בשוליים, מצורפת מסגרת תרגום לעשרות שפות.

אבל מצאתי גם אתרים מקושרים לבלוג שהם פחות סימפטיים. הנה ראו בצילום הרשימה: ולאחר שנכנסתי לבדוק את הקישורים האלה, גיליתי שהבלוג 'אמירה יומית' מקושר באופן מסתורי לאתר ממשלת טייוואן, וכן לשני אתרים רוסיים שאינני מבין את טיבם בשל אי הבנת השפה. אם יש כאן מישהו מהקוראים שמבין רוסית ויכול להחכים אותי בנושא, אודה לו על כך.

אבל להבדיל אלפי הבדלות - לתדהמתי מצאתי בלוח הסטטיסטיקה שהבלוג 'אמירה יומית' מקושר לאתרי סקס ופורנו כמו טינדר ואחרים.  ואינני מבין מדוע דווקא לבלוג 'אמירה יומית',  כי לפחות כרגע לא  לבלוג הזה - חשיבה חופשית פלוס.

אינכם מאמינים? ברשימה המצולמת למעלה מופיעים רק קישורים. רוצים להיווכח בטיבם? בדקו כמדגם  את שני הקישורים הבאים של האתרים האלה לבלוג אמירה יומית, כפי שתועדו בלוח הסטטיסטיקה של הבלוג :

(אזהרה - לבני 18 ומעלה בלבד!)

הקישור הזה: http://premiumhookupclub.com/?u=1gdkd0x&o=0ldmx7z&t=55#
לכאן.

והקישור הזה: http://hardxxxvids.com/
לכאן.


אני חושב שמספיקות שתי הדוגמאות האלו ואחסוך מכם את שאר האתרים המפוקפקים המקושרים לבלוג. 

מעבר לקוריוז, זה די מטריד אותי - לאחר שנמצאה הסיבה. והיא  בעצם מובילה לחתרן הבלתי נלאה מהפוסט  הזה .  והנדון הכניס למחשב שלי (שה-IP ידוע לו) מספר קודים זדוניים, ביניהם גם החייגן האוטומטי הזה לאתרי פורנו:

קראו במסגרת האדומה מה עושה חייגן הפורנו הזדוני הזה

  
אז בשל הגילוי המטריד הזה בלוח הסטטיסטיקה, הפעלתי את ערכת מערכת האבטחה במחשב 'שעות נוספות' (בעצם לא שעות, רק דקות ספורות). ומערכת האבטחה גילתה את חייגן הפורנו Dialer.Chivio הנ"ל, והסירה אתו יחד עם עוד אמצעים נוספים שננקטו. ואני אמשיך לעקוב ומקווה שימנע כל קשר עתידי בין הבלוגים שלי לאתר פורנו זה או אחר. 

ובכלל כדאי שגורמים מפוקפקים לא יקשרו עצמם לבלוגים שלי. כי אני עוקב בקפדנות אחר מקורות כניסה שמספקים לי לוחות הסטטיסטיקה של שני הבלוגים. 

האם גם אתם כבלוגרים מודעים בכלל לדברים כאלה שעשויים להתרחש בבלוגים שלכם? האם אתם בכלל בודקים?

ועדיין לא פרסמתי את 'הגודיז' שמשתיל במחשבים שלכם אתר בלוגיה נפוץ, שרבים המתעקשים עדיין להמשיך לכתוב ולקרוא בו. 
אני אוגר את ההוכחות העובדתיות, אותן אחשוף בציבור בבוא העת.
כי עובדות אינן נעלמות אם מתעלמים מהן.


בעתיד יתפרסמו בבלוג 'אמירה יומית' פוסטים נוספים כיצד להתמודד נגד זדונות מסוגים שונים, שיתווספו לאלה שבפינת 'מחשבים ואינטרנט' ׁׁ(ראה בסרגל העליון מתחת לתמונת כותרת הבלוג). אני משוכנע שרבים מכם יידהמו מהזדונות החמקמקים במחשבים שלכם. ולו רק 'מהרכישות' בביקורים באתרי אינטרנט 'תמימים'. שלא לדבר על התוכנות והאפליקציות החינמיות שאתם מורידים למחשבים ולסמרטפונים...

מחשבים וסמרטפונים מלאים כרימון בזדונות.
אנחנו ממש לא חייבים להשלים עם זה!

בבלוג אמירה יומית נלמד כיצד. 

כאמור, בבלוג אמירה יומית פינה (ההולכת וגדלה) שמוקדשת לעניינים שונים בתחזוקת מחשב ופתרונות למלחמה בהאקרים ובזדונות. בשפה פשוטה ובהדגמות גרפיות לעמך!

ולסיום, למי שהיה עסוק וטרח להכנת החג ופספס - הרי ההפניות ל:
סיפור החודש 
ולהצעת טיול חגים למשפחה.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אפשר להשאיר תגובה כאן