יום שישי, 8 באוקטובר 2021

יש שמדברים ויש שעושים

 בשנת 2014 ביטוח לאומי הכיר בנכות בריאותית קבועה ושלח רשימה של פטורים והנחות שמגיעים לי אוטומטית על פי חוק. אוטומטית? הצחקתם אותי. מלבד הנחה בארנונה, שום דבר אחר לא התקבל אוטומטית. אחת הדוגמאות היא הביורוקרטיה הידועה לשמצה של משרד התחבורה לקבלת תו נכות לרכב.

אז בשנת 2014, לאחר תור מכאן ועד להודעה חדשה בסניף משרד התחבורה בירושלים, כשהגיע תורי הוצגו לפקיד כל המסמכים הדרושים - ההכרה של הביטוח הלאומי וסיכום המסמכים הרפואיים המעידים חד משמעית על הצורך בתו נכות לרכב. אבל הפקיד "המבין הגדול ברפואה", החליט שזה לא מספיק ושצריך להביא גם אישור מרופא משפחה על הבעיה הרפואית (כאילו שהוא באמת מבין באבחנות ומונחים רפואיים), ותביא את זה ותביא את זה... - בקיצור, פקיד מושתן במשרד התחבורה, החושב שהוא ועדה רפואית נוספת. לבסוף נשברתי מהביורוקרטיה האידיוטית הזו והרמתי ידיים. גם שמעתי מחברים שלמרות ההכרה בנכות קבועה על ידי ביטוח לאומי, פקידי משרד התחבורה מחליטים כראות עינייהם על הגבלת תו נכות לתקופה של 1-3 שנים, שלאחריה צריך שוב ושוב לעבור את מדורי הגהינום של משרד התחבורה לחידוש התו. האם מדובר כאן ברוע ואטימות של פקידים מתוסכלים, או במדיניות שמגיעה מלמעלה? אינני יודע.

יש פוליטיקאים שיודעים לדבר הרבה ולעשות מעט, אם בכלל. בינתיים התחלף השלטון ובמשרד התחבורה, את מקומם של ישראל כץ ומירי רגב (הקשקשנית ברמות הכי גבוהות עלי אדמות) תפסה מירב מיכאלי. ובניגוד לקודמיה היא אינה מדברת, אלא עושה

מילה טובה

ובכן, לפני כשבועיים קיבלתי מביטוח לאומי מסרון מפתיע שבו הם שמחים להודיע על זכאות הנפקת תו נכות לרכב - ממשרד התחבורה. לאחר כשבוע הגיע התו בדואר. 

מסתבר שאכן יש ממשלת שינוי בישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אפשר להשאיר תגובה כאן