יום ראשון, 31 בדצמבר 2017

מתקנא בשעון - 2018עוד שנה / קנקן

מִתְקַנֵּא בַּשָּׁעוֹן
שֶׁמַּרְגִּישׁ שָׁנָה חֲדָשָׁה
וַאֲנִי מִמְּרוֹם שְׁנוֹתַי
מַעֲבִיר דַּף לָבָן בְּיוֹמָן
בְּצֶבַע כְּרִיכָה
אָפֹר. 
תהה שנה חדשה נפלאה לכל באי הבלוג


ובענייני חולין, היות ואיננו יודעים עוד כמה זמן יהיה ישראבלוג באויר, מיס ג'
עמלה על פרוייקט רישום ומעקב אחר נדידת הבלוגרים מישרא לפלטפורמות השונות. היא פרסמה את הכתובות החדשות של הבלוגים ומספרם בישרא בטבלת אקסל. ישראבלוגרים בהווה ובעבר - הכנסו ובדקו אם אתם נכללים ברשימה. עדכנו את הפרטים בטבלה אם נדרש. זה חשוב מאוד כדי לשמור על קשר בפזורה.

הזנתי את נתוני הטבלה לקבלת הסטטיסטיקה של התפלגות הפזורה הישראבלוגרית בפלטפורמות השונות מבין 151 בלוגרים נכון לעכשיו. והרי הסטטיסטיקה: מהסטטיסטיקה ניתן לראות שהרוב (64%) נדד לפלטפורמות היציבות וורדפרס ובלוגספוט. שהן פלטפורמות שבהן כל בלוג הוא אתר פרטי בהחלט. ללא בעלות משותפת של הנהלה כל שהיא ומבלי אפשרות שיחזור הסיפור של הורדת שאלטר בעתיד.

29% עברו לכתוב בפלטפורמה של בלוגר (נא לא להתבלבל, זה לא Blogger של גוגל). שהיא בעיקרון עוד פלטפורמה שקיומה נתון לגחמות של הבעלים, כמו שקרה בישרא.

7% עברו לאתר עם דומיין אישי בתשלום, או לפייסבוק ואחד בלבד עבר לתפוז (כנראה שיש לכך סיבה).

אני מניח שהרשימה אינה סופית ותתעדכן בבלוגרים נוספים שאינם כעת ברשימה. גם הכתובות עדיין אינן סופיות. גם יתכן שתהייה תנודה מסויימת בין וורדפרס לבין בלוגספוט של גוגל - מפני שוורדפרס מהווה תחנה ראשונה ליבוא תכני הבלוג מישרא. אבל בשל ההבדל המשמעותי בנוחות התפעול, הפיצ'רים החינמיים ומערכת התגובות המובילה - סביר שבלוגספוט יהיה התחנה הבאה לחלק מהבלוגרים. לגבי חלקם אני יודע שזו התוכנית. 

ועל האחרים עשוייה ליפול ביום בהיר אחד ההפתעה - 
כאשר מערכת וורדפרס תודיע 
שחרגו מהנפח החינמי 
וכדי להוסיף נפח כתיבה נוסף,
עליהם לשלם כך וכך...  
(אל תגידו שלא ידעתם)

אבל השכונה של הבית לכאורה אינה משנה כדי להמשיך לשמור על קשר. כדי לבקר זה את זה בשכונתו הוא. 
קהילת Blogger בשפת הקודש מציעה מנגנון קישור כזה וגם דף קהילה ראשי בדומה לישראבלוג. לפרטים כאן.
אני מקווה שלפחות לחלק מהבלוגרים הפלטפורמה לא תהווה מכשול לביקורים הדדיים, אם כי אני קצת סקפטי שמידת הקשר הקהילתי תישמר כמו שהייתה בישראבלוג. כי יש שמכשולים טכניים ואחרים מהווים להם מכשול להסתגל למציאות חדשה.

בכל אופן נצלו את הארכת הזמן (שאורכה אינו ידוע כרגע) לגבות את בלוגכם, לבנות את בלוגכם החדש, ולהודיע על הכתובת החדשה. בעיקר לעדכן בטבלת האקסל.

הקוראים עשויים להתעניין במדריכים הבאים שכתבתי:3.   חוקי הקהילה והוראות הפעלה (מדריך של אליפל) וגם המדריך המעולה של n_lee בקישור כאן:
  https://drive.google.com/file/d/18YMmGxk8h-GB-8dq1v0XhBbaEma_klmp/view?usp=sharing


8. מדריכי אליפל לפתיחת בלוג בבלוגספוט/ Blogger כאן

  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אפשר להשאיר תגובה כאן